ТРЕПЕРЕНЕ!!!

milenna93    преди 114 месеца
0
Здравейте. От доста време не бях писала, но сега съм много притеснена :( Имам немски шпиц почти на две години. За жалост от малък много го водя на лекар. Все проблеми и мъки :( Последно преди няколко месеца го водих за поредния преглед. Ядеше си крачето и си правеше ранички. След изследвания и ходене при няколко различни доктори започна в нас да трепери и все да иска да е до някого. Не стои сам изобщо. Тръскаяше си главата и постоянно облизваше нослето си. След поредното ходене в клиниката и няколко различни диагнози (които лекарите предположиха: възпаление на ушите, възпаление на аналните жлези, психично заболяване) и поредната доза стрес кучето ми иначе израстнало между много мои приятели и постоянно в среда с много заобикалящи го хора започна да се страхува от непознати. Да ги лае дори без да са го приближили. Треперенето изчезна след 2,3 дни. След това 2,3 месеца нищо. Отново се появи треперене и криене след това, но бързо отмина. И ето сега отново. Минаха отново няколко месеца спокойствие и след една най-обикновена разходка отново получи този страх. Започна да се крие още на вън в краката ми и да иска да се прибираме. Дори първия път като се държеше така щом излезеше на вън веднага си проличаваше, че е добре. Но сега в нас трети ден не стои и за минута сам. Постоянно тръска глава и си крие муцунката в краката ми. Трепери и диша тежко. Храни се малко и то на вън най-вече ( вземам му храна като излезем на разходка) пие по малко вода. Дори му давах със спинцовка днес защото се притесних, че не пие достатъчно. Моля ви дайте ми съвет. Не искам да го водя отново по лекари и да изплаша животинчето още повече. Съжалявам за дългата тема, просто съм страшно разтревожена и исках да споделя всичко!!
Здравейте! Определено едва ли трепери от аналната жлеза. Напълно възможно е да има уплах от нещо и този страх да се появява от време на време. Не бих ви съветвала да храните кучето навън, макар и с храна взета от къщи, защото така (ако твърде дълго време го практикувате) може да свикне, че навън се яде и да си търси най-различни подхвърлени огризки и остатъци, което само може да му навреди(стомашни разстройства, отрови и т.н.). Хубаво е кучето да се прегледа, за да се установи дали не изпитва болка някъде - корем, крайници, уши и др., който да водят до безспокойството на животното. Ако нищо не се установява и кучето си е здраво трябва да поработите върху психиката му с тренировки, игри, има различни методи да му се отвлече вниманието и да превъзмогне този страх. За нас е странно, но за тях дори нещо изключително маловажно като мириса на ароматизатора или шума от миялната могат да ги накарат да се страхуват. Иначе фармацевтичната индустрия е произвела множество препарати на билкова основа за успокоение на невротични кучета и котки, които са на базата на екстракти от билки, валериан, има и такива с феромони. Първо е необходимо да установите дали не става въпрос за някоя вътрешна болка - колични болки(неправилно и нерегулярно хранене), болки в бъбреците, болки в жлъчката, болки в ставите(дребни породи, предразположени към костно-ставни проблеми), независимо от това, че животното е младо! Дори недоизлекувано възпаление на ушите може да го "побърква". Пишете как се развиват нещата.
Когато използвате нашите услуги, Вие приемате, че използваме „бисквитки" и други подобни технологии за подобряване и персонализиране на нашето съдържание, за анализиране на трафика, за показване на реклами и за защита от спам, зловреден софтуер и неразрешена употреба. Научете повече.