Избрани
Rangel2001 преди 154 месеца
5
Исках да споделя тази страхотна снимка с вас!
Исках да споделя тази страхотна снимка с вас!
Габриела преди 126 месеца
0
Здравейте. :) От няколко дена имам хъски на 4 месеца. Гледам го на затворено пространство , като сутрин и вечер го разхождам. Искам да попитам пречи ли му по-високата температура. Храня го с гранули и месо . Но искам да знам по колко пъти на ден и какъв да е грамажа на порциите . Благодаря :)
Disho преди 175 месеца
3
време е за отслабване ;-)
време е за отслабване ;-)
Magic преди 174 месеца
1
Хималайски мечета намират своя нов домНякой остави...
Хималайски мечета намират своя нов дом

Някой оставил тези сладки мечета в картонен кашон близо до входа на парка Владивосток в Русия. Те били измръзнали почти до смърт когато били открити от служителите в парка. Веднага ги прибрали на топло и им дали мляко и мед.


stormer преди 172 месеца
1
На разходка с полярните мечета
На разходка с полярните мечета
Magic преди 175 месеца
1
Здрвейте,по отношение на храната ние също подкрепя...
Здрвейте,
по отношение на храната ние също подкрепяме горното мнение. Може да храните котките си и със суха и с мокра храна. Това, което е от значение е дали котките са кастрирани и от какъв пол са? Имали ли са здравословни проблеми, защото при определени състояния най-подходящата храна за тях е лечебната. Кастрираните котки имат по-бавен метаболизъм и е подходящо за тях да се хранят със сухи храни за кастрирани котки. Течностите, които са им необходими могат да получат директно от купичката с вода. Някои котки предпочитат да пият течаща вода и пият директно от мивката, което често остава незабелязано от стопаните. В гранулите от висок клас суха храни има правилно балансирани количества витамини и минерали, от които вашата котка се нуждае. Ако се хранят само със суха храна, това по-никакъв начин няма да повлияе лошо на организма.

Надяваме се да сме били полезни
Поздрави
Magic преди 171 месеца
3
Коне си почиват в планината в ИспанияThis is a bea...
Коне си почиват в планината в Испания

This is a beautiful photograph of horses on Bianditz mountain in Navarre, Spain. In the background, the Aiako mountains can be seen. Shot by Mikel Ortega and digitally retouched by Richard Bartz
Християна Златева преди 145 месеца
0
Здравейте!Туко що моята малка палавница,откри тенджерата с подсладено мляко,което бях скрила да се охлажда....пила е от него,не знам точно колко..!!!
Много съм притеснена от последствията..!
Някой може ли да ми даде съвет какво да правя и,ако и е станало нещо,какви ще са симптомите?!!!
Тя е Йоркширски териер на 4 месеца..(малко и непослушно)!
Благодаря предварително!
rusata1 преди 164 месеца
2
Д-р Теодора Стоянова

Профилактиката е една от основните грижи и отговорности към домашния любимец.

Съществуват доста опасни и неприятни болести, които можем да избегнем ваксинирайки и обезпаразитявайки в нужните срокове кучето или котето. Ваксинацията се прави веднъж годишно и цената и към днешна дата е доста ниска, като се има предвид в какви разходи ще потънете, ако се наложи да лекувате дълго време любимеца си от коварна заразна болест. При това – без 100% гарантиран успех.

Кога да започнем?

Ваксинации

Веднага след раждането кученцето/котенцето забозава и поема коластра, която съдържа 90 – 97% майчини антитела. Те защитават малкото за известен и не много дълъг период от време. Постепенно количеството на антителата намалява и не е достатъчно, за да предпази мъничето от заразните заболявания. Този период за кучето е около 40-ия ден след раждането, а за котката около 60- ия. Това е моментът,в който трябва да стартира ваксинационната програма на кучето/котето. След това ветеринарният лекар ще ви запознае подробно със схемата на ваксинация на вашето животинче. Обикновено се поставят 3 ваксини, през определени интервали от време, така че когато кученцето е на 3 месеца вече може да излиза на разходки.

Има и някои особености в схемите – кога се поставя ваксината против бяс и някои други ваксини, извън стандартните схеми.

Оттук нататък е необходимо посещение при ветеринарния лекар ежегодноза имунизация. Нека обърна внимание на няколко мита.

-Първият е, че кучето няма нужда да се ваксинира след петата година. Напълно погрешно! Не е вярно, че с годините кучето придобива траен имунитет към заболяванията, срещу които се ваксинира. Имунитетът, който създава ваксината трае точно 1 година. Просрочите ли този срок кучето ви е незащитено. С напредването на възрастта имунната система отслабва и животното става по-податливо на заболявания. За съжаление имам примери на възрастни животни заболели необратимо от инфекциозни заболявания.

-Вторият мит е, че котката може и да не се ваксинира никога,защото не излиза и не контактува с други животни. Котката може и да не излиза, но ние ходим къде ли не и с обувките си бихме могли да внесем купища зарази. Достатъчно е едно любопитно подушване на обувката ви, за да се зарази с нещо неприятно.

-Трети мит – Дворните кучета нямат нужда от ваксини, те са калени, освен това седят вързани и не напускат рамките на двора. Да, но през двора минават котки, мишки, плъхове, а те биха могли да бъдат преносители на заразни заболявания (дори само чисто механично).

Ваксината ще защити кучето ви от някои вирусни и бактериални заболявания.

Гана, парвовироза, вирусен хепатит, аденовирусен ларинготрахеит и бяс са вирусните болести, а лептоспирозата е бактериално заболяване.

Първите две бих нарекла най – опасни, силно заразни и тежко протичащи.Често изходът е фатален или пък остават трайни последици в организма на кучето. Колкото до беса – вярно, много малко вероятно да се случи, особено в града, но не е изключено.А случи ли се изходът е само един…

Лептоспирозата не е за подценяване, особено, ако кучето се използва за лов или пък правите чести разходки в природата. Тогава е добре да ваксинирате два пъти годишно само срещу лептоспироза.

При котките ваксините предпазват от Панлевкопения, Ринотрахеит, Калицивироза, Хламидии и Бяс. Съществуват и съвсем нови ваксини, предпазващи от вирусна левкемия при котките.

Панлевкопенията е заболяване, което се причинява от вирус причинетел на парвовирозата при кучето. Ринотрахеитът и Калицивирозата са неприятни заболявания на дихателните пътища, често засягащи и очите, понякога дори с необратими последици.

От изброените болести само лептоспирозата и беса представляват опасност и за човека.

Вътрешно обезпаразитяване

Елементарна манипулация, която можете да правите сами в къщи (освен, ако нямате котка звяр).

Профилактичното обезпаразитяване ще "прогони" някои натрапници от организма на любимеца ви, а именно различни представители на кръглите и плоски червеи( или казано по – лесно - глисти и тения). Препоръчителното обезпаразитяване се прави на всеки 3 месеца. Не би навредило и по – често такова, още повече, че на пазара има много качествени и пречистени препарати. Ако имате малко дете не се притеснявайте да давате таблетка на по – кратък период.

Много животни приемат трудно таблетките и това мероприятие се превръща в истински ужас и за двете страни-даващата и приемащата. Вече съществуват удобни форми за вътрешно обезпаразитяване, чрез накапване на малко количество течност върху гърба на кучето или котката.

Външно обезпаразитяване
Външните паразити (основно бълхи и кърлежи) са неприятни дразнители, които освен да предизвикат сърбеж и и дискомфорт, могат да бъдат причина и за неприятни болести. Кърлежите биха могли да бъдат преносители на леймска болест,ерлихиоза и бабезиоза, а бълхите освен да причинят дерматит, могат да пренесат и вид кучешка тения, неопасна за човек.
Избрано от форуми
Няма намерени постове
Когато използвате нашите услуги, Вие приемате, че използваме „бисквитки" и други подобни технологии за подобряване и персонализиране на нашето съдържание, за анализиране на трафика, за показване на реклами и за защита от спам, зловреден софтуер и неразрешена употреба. Научете повече.